Makro Teknik - Profesyonel HVAC Çözümleri

Makro Teknik, 1998 yılında, 18 yıllık uygulamacı geleneğinin ve birikiminin üzerine inşa edilmiş, HVAC  komponentleri üreten, ürettiklerinde ve üreteceklerinde her zaman müşteri odaklı kurum anlayışı ile donanmış, ilkelerini bu yönde sıralamış bir firmadır.

Firmamız 1998 yılı sonunda, hava kanalı bağlantı elemanları olan kanal flanşı ve aksamlarını imal ederek üretime başlamıştır. İlerleyen zamanlarda taşıyıcı profiller, kelepçeler ve muhtelif montaj malzemelerini de ürün gamına katarak,  ürün  yelpazesini genişletme faaliyetlerini sürekli hale getirmiştir.

Kalitemiz,  Mart 2003’de,  yaklaşık bir yıllık  eğitim ve yeniden  yapılanma sonucu, ilk denetimlerini başarı ile vererek ISO 9001 ile tescillenmiş ve firmamız kurumsallaşma sürecini  başlatmıştır. Zaman içerisinde de  ilkelerinden ve sektörel kimliğinden uzaklaşmadan, kalite parametrelerini oluşturarak departmanlarını sürekli geliştirmiştir.

Firmamız, üretim biçimini ve tekniğini geliştirmeyi, ürün çeşitliliğini artırmayı ve de bunu mümkün olan en tasarruflu maliyetlerle sunarak, müşteri memnuniyetini sürekli kılmayı hedeflemektedir. Bütün departmanlarda istihdam edilen her kademedeki  çalışanların, bölümleri ile ilgili gerekli eğitimleri almasını sağlayarak verimliliği yükseltmek, kaynakları zamanında ve verimli kullanmak kalite politikasıdır.

Üretim ve satış faaliyetlerine Kartal’da 250 m² lik bir alanda başlayan firmamız, yurt içi ve dışında elliye yakın “Makro Teknik Express” satış kanalıyla markasını geliştirmeye devam ederken, Türkiye İstanbul Dudullu Organize Sanayi’de ve Sırbistan Belgrad’da üretim faaliyetlerini geliştirmektedir.  Çoğunlukla, Avrupa, Asya ve Afrika ülkelerinden oluşan firmalarla geniş bir müşteri portföyüne sahip firmamız şimdilik kırk civarında ülkeye ihracat yaparken, Madrid protokolü kapsamındaki tüm ülkelerde marka tescilini yaptırmıştır.